Unlicensed practice of law circuit committees.
Position | Florida State Bar - Directory |
First Circuit Committee "A"
Jeremiah J. Talbott, Chair
Galloway, Johnson Tompkins Burr & Smith
1101 Gulf Breeze Pkwy., Ste. 2
Gulf Breeze 32561-4891
(850)934-3800
Sylvia Jarrett, * Gulf Breeze
Earlynn Stillwell, Pensacola
Ingrid B. Whigham, * Pensacola
First Circuit Committee "B"
Marsha L. Weaver, Chair
Okaloosa Courthouse
1250 Eglin Pkwy., Ste. 12
Shalimar 32579-1234
(850)651-7406
Sabrina Ann Bisordi, Shalimar
Cydne D. Mitchell, * Niceville
Lamar Skip Rainer, * Ft. Walton Beach
Timothy Alan Weaver, Navarre
Second Circuit Committee
William T. Jackson, Chair
Dennis Bowman Jackson Martin & Fontela,
P.A.
P.O. Box 15589
Tallahassee 32317-5589
(850)422-3345
John Mccall Alford, Tallahassee
Gloria Baez, * Tallahassee
Leslie Dughi, * Tallahassee
Loretta Galeener, * Tallahassee
Lila Unger, * Tallahassee
Ethan Andrew Way, Tallahassee
Third Circuit Committee
Kris Bradshaw Robinson, Chair
Brannon Brown
10 N. Columbia St.
Lake City 32055-3912
(386)752-3213
Cedric Davis, * Lake City
Christina Nieto Johnson, Lake City
Fourth Circuit Committee
Thomas Edward Bishop, Chair
Holland & Knight, LLP
50 N. Laura St., Ste. 3900
Jacksonville 32202-3622
(904)353-2000
Barry Barnett Ansbacher, Jacksonville
Margaret C. Costa, * Jacksonville
Musa Downing, * Jacksonville
Kevin Patrick Flood, Jacksonville
Rebecca L. Rossman CLA, * Jacksonville
Lynette Ciardulli Sabia, Jacksonville
Fifth Circuit Committee
Denise A. Lyn, Chair
121 N. Apopka Ave.
Inverness 34450-4237
(352)726-9400
Christopher Vincent Carlyle, The Villages
Sandra H. Day, Spring Hill
Betty Hensinger * Mount Dora
Joseph Blakely Sowell, Bushnell
Henry L. (Ted) Stauffer, * Inverness
Rollin Eric Tomberlin, Ocala
Sixth Circuit Committee "A"
J Andrew Meyer, Chair
Carlton Fields,. P.A.
P.O. Box 2861
St. Petersburg 33731-2861
(727)821-7000
Robert John Finck, St. Petersburg
Rebecca Frank, * St. Petersburg
Belinda Barndollar Lazzara, St. Petersburg
Karen S. McLead, * Clearwater
Sharon Ann Wey, St. Petersburg
Sixth Circuit Committee "B"
Debora Ann Diaz, New Port Richey
Donald James Magee, New Port Richey
Carmine Piesco, * New Port Richey
Frederick Tracy Reeves, New Port Richey
Joseph Urgo, * Holiday
Seventh Circuit Committee "A"
William M. Chanfrau, Jr., Chair
Chanfrau & Chanfrau
701 N. Peninsula Dr.
Daytona Beach 32118-3830
(386)258-7313
Arthur Ussery Graham, Daytona Beach
Lance Hinds, * Daytona Beach
Steven Randall Robinson, * Daytona Beach
Seventh Circuit Committee "B"
Robert McHenry Fields, Chair
Dowda & Fields, P.A.
413 St. Johns Ave.
Palatka 32177-4724
(386)325-2041
Wiliam E. Dew, * Palatka
Eight Circuit Committee
Bruce Morris Smith, Chair
Law Offices of Bruce M. Smith, P.A.
P.O. Box 450
Gainesville 32602-0450
(352)0377-5085
Stephen Kevin Miller, Gainesville
Jennifer E. Seipel, * Gainesville
Ninth Circuit Committee "A"
Terri Rosenthal Day, Chair
Barry University of Orlando
6441 E. Colonial Dr.
Orlando 32807-3650
(407)275-2000
Angela Gail Ferguson, Orlando
James Christopher Norris, Orlando
Beth Ann Thomas, Orlando
Carolyn Thompson, "Winter Park
Joy M. Yoder-Filley, * Orlando
Ninth Circuit Committee "B"
John Singer McEwan II, Chair
McEwan Martinez Luff, et al.
108 E. Central Blvd.
Orlando 32801-2408
(407)423-8571
Dale G. Clemens, Jr, * Winter Park
J Blair Culpepper, * Winter Park
Dana Harden Hankins...
To continue reading
Request your trialCOPYRIGHT GALE, Cengage Learning. All rights reserved.