2003 Ohio CPA/PAC contributors.

 
FREE EXCERPT

$500 OR MORE

Allyn R. Adams

Berea

Charles H. Bauer

Hamilton

Linda M. Black Kurek

Dayton

Theodore F. Bluey

Cincinnati

David A. Brockman

Fairlawn

John G. Chapman

Cleveland

Janice L. Culver

Cleveland

Michael R. Dickson

Columbus

Dennis W. Fitzgerald

Cincinnati

Joseph S. Fornal

Elyria

Robert L. Hauser

Cincinnati

Wayne Harding

Englewood, CO

Thomas D. Hazelbaker

Middletown

Lawrence A. Hilsheimer

Columbus

Thomas A. Johnson

Cincinnati

Mark B. LaPlace

Columbus

David M. Mitchell

Cleveland

Fred A. Moseley

Long Grove

Patrick S. Mullin

Cleveland

Sandra K. Pierce

Dayton

J. Clarke Price

Dublin

Mary J. Reimer

Hamilton

Boyd E. Search

Dublin

David A. Simko

Cleveland

James W. Sowar Jr.

Cincinnati

Nicholas J. Sowar

West Chester

Ray G. Stephens

Athens

William C. Stevens

Charleston

Raymond Van der Horst

Cincinnati

Gary A. Vosick

Cincinnati

Lee D. Wunschel

Toledo

$301-499

James D. Bond

Cleveland

William E. Bottger

Cleveland

Robert A. Buckley

Marysville

Lawrence F. Cruise

South Russell

Richard B. Evans Jr.

Hudson

Frank J. Festi Jr.

Medina

W. Michael Fritz

Columbus

Robert J. Gorman

Columbus

Dennis P. Jancsy

Cleveland

Frank P. Leggio Jr.

Cincinnati

Norman L. Lobins

Cincinnati

Scott Michaels Jr.

Cleveland

Fred B. Miller

Columbus

Patrick T. Navin

Cincinnati

Timothy G. Novotny

Cleveland

John H. Rife

Cleveland

Michael J. Sewell

Indian Hill

Press C. Southworth III

Columbus

Gary C. Ward

Upper Sandusky

Gregory H. Toman

Dayton

Cheryl L. Troiano

Cleveland

$151-300

C. Michael Abdalian

Cleveland

David J. Adler

Columbus

Jeffrey F. Allen

Cleveland

Paul R. Anderson

Columbus

Charles J. Auer

Columbus

Walter R. Avdey

Cleveland

Thomas E. Barton

Cleveland

Leman G. Beall III

Dublin

Steven R. Becker

Columbus

William J. Bergold

Cleveland

Robert E. Birzer

Columbus

James M. Bowen

Uniontown

David E. Bowland

Toledo

James M. Breitenbach

South Russell

John A. Buchta

Bay Village

Kevin L. Cash

Westlake

Neil Clark

Columbus

Benoit Cohen

Cleveland

John D. Curran

Pickerington

David W. Currie

Cleveland

Larry A. Davenport

Toledo

Thomas C. Donohoe

Powell

Kenneth J. Douglas

Akron

Jonathon S. Eesley

Westerville

Edward T. Eliopoulos

Akron

George P. Farragher

Cleveland

Rose A. Fastzkie

Cleveland

James L. Flood

Cincinnati

Daniel L. Frick

Toledo

Lisa Fuentes

Twinsburg

Charles E. Fuller

Twinsburg

E. Ann Gabriel

Athens

James S. Golan

Cincinnati

James D. Gottfried

Westlake

Michael P. Grau

Avon Lake

Richard A. Greco

Cleveland

J. Christopher Gunder

Cleveland

John W. Gunn

Cleveland

Michael S. Hanley

Troy

Robert M. Harbrecht

Columbus

Charles J. Hauser

Chagrin Falls

Steven T. Herman

Toledo

Pamela S. Hershberger

Holland

Kathryn Hollister

Cincinnati

Daniel P. Holthaus

Cincinnati

Robert L. Hottois

Dallas

Vernon H. Huber

Hamilton

Mark S. Johnson

Powell

Alan M. Kall

Cleveland

Michael B. Klein

Beachwood

Victor G. Kmetich

Cleveland

Thomas R. Kromer

Columbus

Valerie A. Krueckeberg

Cincinnati

Randy M. Kummer

Toledo

David F. Kurtz

Richfield

Daniel P. Lacey

Columbus

David K. Laczko

Oberlin

Paul G. Lacroix III

Columbus

Wayne C. Landes

Holland

William B. LaPlace

Cleveland

Thomas J. Latkovic

Cleveland

J. Randy Leali

Canal Fulton

Richard L. Marrapese

Cleveland

William S. Merk

Cleveland

Edward J. Metzger

Hilliard

Timothy B. Michaels

Dublin

David J. Middendorf

Cincinnati

Richard L. Miller

Cleveland

Donald T. Misheff

Akron

Robert S. Monitello

Cleveland

D. J. Muse

Van Wert

Donald L. Neebes

Cleveland

Charles L. Norman

Toledo

Ernest J. Novak Jr.

Akron

Stanley K. Olejarski

Cleveland

Tina S. Owen

Strongsville

Michael J. Pasternak

Akron

James M. Pazderak

Westlake

Robert M. Pence

Broadview Heights

Donald G. Phillips

Toledo

Thomas L. Plaut

Cincinnati

David F. Price

Cleveland

C. Nicholas Pry

Findlay

Robert T. Raaf

Hudson

Dale D. Rayney

Cincinnati

John D. Relic Jr.

Chagrin Falls

Joseph V. Richards Jr.

Solon

Robin L. Ring

Columbus

Michael A. Ritter

Cleveland

John S. Rosan

Gahanna

Matthew J. Scarr

Dayton

Glen Schaffert

Canton

Charlene A. Schmidt

Akron

Eric D. Schreiber

Cleveland

Karl B. Schroedel

Canfield

Nicholas V. Schroeder

Ottawa

Darrel R. Schubert

Avon Lake

Gordon J. Schutt

Fostoria

Bryan K. Segedi

Richfield

Stephen Seliskar

Kirtland

Joseph F. Skoda

Mayfield Village

Gordon C. Short

Cleveland

Christopher W. Smith

Cleveland

Nicholas T. Spina Jr

Cleveland

Stephen H. Staelin

Toledo

Thomas G. Stafford

Cleveland

Daniel J. Staloch

Columbus

Gregory J. Stemler

Cleveland

Wendall W. Stocker

Hudson

John A. Switzer

Cleveland

C. Lee Thomas

Cleveland

Stephen M. Todd

Cleveland

Todd A. Trehan

Akron

Eulan G. Tucker Jr

Toledo

George H. Tucker

Westlake

Elaine L. Volarich

Akron

Mark S. Weatherman

Springfield

Bruce D. Wilson

Broadview Heights

Peter D. Woodlock

Youngstown

James A. Young Jr.

Chagrin Falls

Harold I. Zeidman

Blacklick

Richard H. Zucca

Cleveland

$51-150

Donna J. Andriot

Columbus

William D. Barnthouse

Hamilton

Paul Bendik

Springfield

Barbara Benton

Dublin

Robert L. Beresford

Loveland

David M. Berry

Dayton

George E. Bethea

Akron

Donna C. Briskey

Alvordton

David Buffenbarger

Mason

Arthur M. Clendenin Jr.

Sylvania

Carl R. Coburn

Cincinnati

Lawrence H. Cohen

New Albany

Richard D. Dailey

Dayton

Ollie M. Darby

Fairfield

Kevin T. Davis

Springboro

Candy DeClark-Peace

Dayton

Coletta M. Dokler

Cleveland

William G. Edwards

Mason

Bradford S. Eldridge

New Albany

David A. Eshman

West Chester

Robert F. Fay

Canton

Randy R. Fearer

Akron

Charles J. Fehr

Cincinnati

Gregg Feltrup

Cincinnati

Russell C. Ferneding

Cincinnati

Jeffrey J. Gerberry

Columbus

Donald C. Goettemoeller

Sidney

Thomas L. Hackett

Middletown

Gregory A. Hendel

Perrysburg

Donald W. Hengehold

Cincinnati

Nancy J. Holz

Cleveland

Margaret A. Houston

Dayton

William A. Hummel

Cincinnati

Louise A. Jackson

Toledo

James F. Kacsmar

St. Clairsville

Thomas G. Kalb

Marion

Terry L. Karns

West Alexandria

Mable W. Kitchen

Bethel

D. C. Knaul

Powell

Bernadette M. Kowal

Parma

Jerome D. Kreger

Edgewood, KY

Erin L. Lasch

Dublin

William H. Laukhuf

Van Wert

Herbert L. LeMaster

Xenia

Robert J. Manning

Cincinnati

Ranjan Manoranjan

Columbus

Charles W. Masters

Austintown

Michaela R. McGinn

Columbus

John McKinnon

Springfield

Dennis M. McLaughlin

Middletown

Lisa M. Mencini

Cleveland

Timothy I. Michel

New Philadelphia

John R. Moster

Cincinnati

Thomas C. Mulisano

New Albany

Thomas J. Mulligan

Columbus

Jacqueline C. Neumann

Cincinnati

Carl M. Noretto

New Philadelphia

Neil J. O'Connor

Cincinnati

Stanley J. Olejarski

Cleveland

Stephen M. Orcutt

Cleveland

Daniel H. Owens

Cincinnati

Frank J. Panzeca

Cincinnati

Mark J. Patrick

Hubbard

Robert P. Potts

North Canton

Robert S. Powell Jr.

Cincinnati

Thomas A. Rankin

Blacklick

Bradley H. Ridge

Marion

Joseph J. Rumpler

Cincinnati

David L. Sanders

Springfield

D. J. Scheeler

Loveland

Anthony E. Schweier

Cincinnati

Dale A. Schwieterman

Sidney

Donald F. Smith

Waite Hill

Paul S. Sobb

Toledo

Brian L. Stephens

Dayton

Eugene F. Svatek

Strongsville

Holly A. Taylor

Hilliard

Michael K. Taylor

Millersburg

William T. Thorn

Dayton

Stanley J. Topy

Gahanna

Jeffrey H. Tucker

New Philadelphia

Robert F. Uhrig

Cincinnati

Mary M. Ulbrich

Columbus

John J. Venturella

Middletown

Mary Eileen Vitale

Cleveland

Edward V. Walsh

Columbus

Marlene Znidar

Dublin

Up to $50

R. Tyler Abbruzzese

Columbus

Cloyd J. Abruzzo

Warren

Trista A. Acker

Dublin

Verne L. Adamson

Akron

Thomas F. Adomaitis

Cleveland

Satish K. Aggarwal

West Chester

Bradley A. Ahbe

Canton

John T. Ahern

Rocky River

Omara A. Al-Hafi

Stow

Jeffrey P. Albrecht

Stout

Bruce E. Alexander

Toledo

Melissa F. Allay

Mentor

David D. Alleman

Whitehouse

Daniel R. Allman

Dublin

Damon D. Alt

Fostoria

David F. Alter

Girard

John A. Aman Jr.

Dublin

Aaron S. Ames

Ontario

Larry E. Anderson

Columbus

Robert L. Apling

Oak Harbor

Janice K. Ashton

Cuyahoga Falls

Dennis J. Atkeson

Mansfield

Theresa J. Awe

Hillsborough

Robert A. Babineau

Alamo

Cheryl L. Bailey

Dayton

June L. Bailey

North Ridgeville

Dolores M. Baillie

York

Brian D. Bailys

Cleveland

Craig W. Baldauf

Akron

Michael A. Balestra

Piketon

Linda J. Ballinger

Urbana

Denell R. Balo

Coshocton

Nevin Bansal

Cuyahoga Falls

Ronald G. Barber

Lakewood

Robert M. Barkett

Solon

David J. Barna

Cleveland

Kindal R. Barnes

Columbus

Chris J. Barrett

Columbus

Gretta L. Barron

Massillon

Timothy R. Barta

Canton

Judith R. Bartell

Cleveland

Jeffrey A. Barth

Westlake

Michelle M. Bartholomew

Hubbard

Christina M. Barto

Massillon

Jay B. Barton

Louisville

Stephen J. Bassett

Beachwood

Gregg D. Battaglia

Cincinnati

Michael A. Bavis

Holland

Alan R. Baxter

Austintown

Lisa A. Beamer

New Philadelphia

Roger M. Bean

Lexington

Melissa A. Bechtel

Shaker Heights.

Netta J. Becker

Dayton

James J. Beckman

Oregon

Jeffrey J. Beder

Cleveland

Matthew Begansky

Warren

Jane A. Beimesche

Maineville

Susan E. Beke

Wadsworth

George M. Bellish

Warren

Marie Belloto

Struthers

John A. Beneviat

Columbus

Richard L. Berge

Cincinnati

Scott R. Berliner

Cincinnati

Bruce D. Bernard

Dublin

E. D. Beroth

Mansfield

Jeffrey E. Berte

Cincinnati

Martha S. Bethea

Akron

Thomas J Beutler

Maumee

Francis R. Bezon

Salem

Nisheeth Bhatnagar

Dayton

Raymond J. Biddiscombe

Columbus

James A. Biedenbender

Torrance

Thomas M. Bierman

Monroe

Thomas J. Black

Dublin

Dana Blanchard

Granger

Dennis R. Blank

Westerville

Brian D. Blanton

Carmel

Eric B. Blashford

Copley

Leon W. Blazey Jr

Bratenahl

Darryl I. Blitzer

Cincinnati

Katherine D. Blum

Parma

Donald C. Boatfield

Copley

Carl P. Bock

Westlake

Richard S. Boehmer

Cincinnati

Stanley R. Boehmer

Cincinnati

Cheryl M. Boggess

Dublin

Nick M. Bogojevich Jr.

Wellington

Christopher W. Bohnert

Ludlow

Marilyn A. Boncela

Willoughby Hills

Michael E. Bonney

West Chester

Robert L. Book

Dallas, TX

Todd A. Borden

Fairfield

Gregory Borod

Cincinnati

Karol D. Bortel

Bowling Green

Inez G. Bowie

Marietta

Richard A. Bowman

Newark

Thomas O. Bowns

Cincinnati

Douglas W. Boy

Bellefontaine

Bruce G. Boyd

Elyria

Marian Bozak

Independence

Millard F. Brady

Richmond

Linda S. Brake

Fredericktown

Kristi M. Braskett

Dublin

Paul J. Breen

Columbus

Jeffrey C. Brenner

Westerville

Jerome G. Bressler Jr.

Covington

Robin K. Brinegar

Fayette

David W. Brink

Norwalk

Jennifer...

To continue reading

FREE SIGN UP